Aktualności

Precyzyjne zabiegi usunięcia zaćmy

Precyzyjne zabiegi usunięcia zaćmy

Operacje usuwania zaćmy wymagają od okulisty-chirurga bardzo dużej precyzji podczas wszczepiania soczewki. Lekarz w trakcie zabiegu musi uwzględnić wiele zmiennych, które wpływają na ostateczny efekt i w konsekwencji na jakość widzenia Pacjenta.

 

W Szpitalu Jednego Dnia Przychodni Lekarskich Hipokrates w zabiegach usuwania zaćmy stosujemy nowoczesny, innowacyjny zestaw urządzeń do nawigacji obrazowej (do precyzyjnego ustawienia soczewki podczas operacji zaćmy). W trakcie operacji, w czasie rzeczywistym, urządzenie wyświetla obliczone wcześniej parametry i nakłada je na obraz widziany przez chirurga w okularach mikroskopu. Ponadto, system urządzenia posiada wiele funkcji wspomagania chirurgii soczewki, m.in.:

  • pomaga w zaplanowaniu przebiegu operacji chirurgicznej;
  • rekomenduje lokalizację nacięcia podczas operacji;
  • posiada technologię „eye-tracking”, czyli podążania za ruchem ruchami gałki ocznej, co zapewnia nieprzerwaną pracę bez zakłóceń;
  • zbiera dane z poprzednich procedur i zabiegów w celu uzyskania najlepszego efektu zabiegu;
  • minimalizuje wielkość astygmatyzmu resztkowego (pooperacyjnego).

System kompleksowo wspomaga pracę okulisty na każdym etapie leczenia zaćmy, a wymienione wyżej funkcje nie wyczerpują wachlarza jego pełnych możliwości. System jest zintegrowany i wymienia dane z innymi urządzeniami w gabinecie okulistycznym, co dodatkowo zwiększa precyzję i jakość zabiegów.

Umów się na wizytę: 56 622 24 49


Copyright © Wszelkie prawa zasteżone.
Projekt i realizacja. Strony WCAG dla placówek medycznych - itee.pl.