REHABILITACJA

Przychodnie Lekarskie Hipokrates Rehabilitacja

DSCN2287

Szanowni pacjenci

Od stycznia 2020r zapraszamy Państwa do naszej placówki znajdującej się w Toruniu, ul. Dekerta 1.

Nasz zespół

[rd_line use_icon=”yes” icon=”wb-friends”]
[staff_sc group=”Rehabilitacja” to_show=”4″ l_target=”_self” heading_color=”#35bc29″ text_color=”#35bc29″]
[rd_line type=”rd_line_double” color=”#35bc29″]

Fizykoterapia

prądy
laser
DSCN2211

Galwanizacja

To jeden z zabiegów elektroterapii z wykorzystaniem prądu stałego. Zabieg wykonuje się w obrębie tułowia, kończyn, głowy i szyi. Zabieg ten powoduje zwiększenie przepuszczalności błon w tkankach a następnie do zwiększenia metabolizmu i lepszego odżywiania tkanek.

Jonoforeza

Jest to zabieg, który za pomocą prądu wprowadza substancje aktywne do głębszych warstw skóry. Zastosowanie w leczeniu różnych stanów zapalnych, bólu stawów oraz kręgosłupa.

Prądy diadynamiczne

Zabieg z działu elektrolecznictwa o działaniu przeciwbólowym. Wskazania do stosowania tego zabiegu to m. in. zespoły bólowe, stany pourazowe, zapalenia okołostawowe.

Prądy inferencyjne

zabieg fizykalny z działu elektrolecznictwa. Zaletą tych prądów jest to, że działają one wewnątrz tkanek a nie bezpośrednio pod elektrodami. Działają przeciwbólowo oraz przyspieszają procesy regeneracyjne.

Prądy TENS

Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów. Polega to na hamowaniu docierania bodźców bólowych do mózgu. Metoda ta daje szybkie efekty terapeutyczne, jest nie inwazyjną i niefarmakologiczną terapią przeciwbólową.

Prądy Traberta

zabieg elektroleczniczy z zakresu fizykoterapii o szybkim i długotrwałym działaniu przeciwbólowym. Powoduje również miejscowe przekrwienie tkanek co w następstwie daje lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek.

Pole magnetyczne

Magnetoterapia to dział Fizykoterapii, który wykorzystuje lecznicze oddziaływanie pól magnetycznych jak na organizm. Zabieg ten powoduje przenikanie pola magnetycznego przez wszystkie struktury organizmu dając działanie m. in. przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przyspiesza procesy gojenia się ran i złamań.

Sollux

Lampa sollux przeznaczona jest do wykonania zabiegu z działu ciepłolecznictwa oraz światłolecznictwa. Podczas zabiegu działa promieniowanie IR (podczerwone), które jest niewidzialne dla człowieka. Promieniowanie to generuje ciepło odczuwalne podczas zabiegu.

Laser punktowy, Laser skaner

Dział fizykoterapii, który stymuluje procesy lecznicze organizmu za pomocą promieniowania laserowego. Terapia działa m. in. przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przyspiesza regenerację tkanek. Zabieg może być wykonany punktowo (metoda kontaktowa) bądź poprzez skaner (metoda bezkontaktowa).

Ultradźwięki

Zabieg fizykoterapii z zastosowaniem drgań o charakterze mechanicznym. Ultradźwięki w zastosowaniu miejscowym powodują mikro masaż oraz pojawienie się ciepła. Działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejszają napięcie mięśniowe oraz zwiększają rozciągliwość tkanki w bliznach bądź przykurczach.

Ultrafonoforeza

Polega na wprowadzeniu leku przez skórę za pomocą ultradźwięków. Jest to zabieg z fizykoterapii.

Krioterapia

Forma zimnolecznictwa z zastosowaniem pary ciekłego azotu o temperaturze poniżej 0 C. Krioterapia wykorzystuje naturalne reakcje obronne organizmu na działanie tak niskich temperatur. Zmniejsza napięcie mięśni oraz działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie.

drabinka
masaż
DSCN2221

Inne

Ćwiczenia w odciążeniu REDCORD

System podwieszek wykorzystywany m. in. do prowadzenia ćwiczeń odciążających układ kostno- mięśniowy pacjenta (ćwiczenia w odciążeniu). Aparat daje możliwość wykonania ćwiczeń biernych jak i czynnych w odciążeniu. Składa się z różnych elementów co umożliwia tworzenie różnych konfiguracji ćwiczeń.

Rehabilitacja sportowa

Dla osób uprawiających sport, borykającymi się z kontuzją nasi pracownicy ułożą indywidualny plan zabiegów, aby w bezpieczny sposób wrócić do zdrowia.

Masaże lecznicze

Masaż to nie tylko forma relaksu ale również forma terapii napięcia mięśniowego czy zwalczanie bólu poszczególnych części ciała. Masaż pomaga również w rekonwalescencji po wszelkich urazach.

Rehabilitacja pourazowa / pooperacyjna

Podczas rekonwalescencji ważne jest, aby stosować bezpieczne metody. Nasz zespół dzięki wnikliwemu wywiadowi dobierze odpowiednie zabiegi, aby pacjent mógł uzyskać wspólnie zamierzony cel.

[button size=”large_rd_bt” use_icon=”yes” icon_type=”bt_icon_border” alt_b_color=”#81d742″ b_hover_color=”#35bc29″ url=”https://www.hipokrates.torun.pl/cennik-zabiegow-rehabilitacyjnych/” target=”yes” position=”ta_center” icon=”ecommerce-money36″]CENNIK[/button]
edf
[rd_line use_icon=”yes” icon_color=”#ffffff” icon=”zo-email”]

rehabilitacja@przychodnia.torun.pl

[rd_line use_icon=”yes” icon_color=”#ffffff” icon=”ion-ios7-telephone”]

577 03 03 02

Godziny otwarcia

Poniedziałek    12:00 – 20:00
Wtorek               09:00 – 17:00
Środa                  12:00 – 20:00
Czwartek         09:00 – 17:00
Piątek                 12:00 – 20:00

[rd_social_sc style=”rd_si_big_rounded” facebook=”https://www.facebook.com/Z-Hipokratesem-po-zdrowie-Przychodnie-Lekarskie-Hipokrates-1777955445767208/”]